Pielgrzymki 2020

Pielgrzymki 2021


Drukuj
artykuł

E T I O P I A /AFRYKA/

15 – 29.09.2020 r. /15 dni/

Program pielgrzymki:

Etiopia - oficjalnie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii , dawniej Abisynia – państwo położone we wschodniej Afryce. Od południa graniczy z Kenią, na zachodzie z Sudanem i Sudanem Południowym, na wschodzie z Dżibuti i Somalią, a na północnym wschodzie z Erytreą. Większość Etiopii leży na wyżynach, bądź wzgórzach, wschodnia część kraju jest nizinna. Etiopia przyjęła chrześcijaństwo jako drugi kraj na świecie, zaraz po Armenii. Nauki Chrystusa dotarły tu już w IV wieku.

Dzień 1 – 15 września 2020 r. /wtorek/ - Lotnisko Chopina w Warszawie

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie , o godz. 13.00 w Kaplicy w Hali Odlotów, Msza św a następnie odprawa i o 17.00 wylot do Addis Ababa z przesiadką w Sztokholmie.

Dzień 2 – 16 września 2020 r. /środa/ - Addis Ababa

Przylot do stolicy Etiopii – Addis Ababa o 06.20. Przylot na międzynarodowe lotnisko Bole. Zakwaterowanie , śniadanie, krótki odpoczynek. Wycieczka po Addis Ababa wraz z punktem widokowym Entoto Mountain i starym pałacem Menelika II, katedrą Świętej Trójcy, gdzie znajduje się miejsce spoczynku cesarza Haile Selassie i jego żony cesarzowej Menen oraz słynne Muzeum Narodowe (dom Lucy, szkielet sprzed 3.2 miliona lat). Park Pokoju z Pałacem Menelika. Obiadokolacja i nocleg w Addis Abebie.

Dzień 3 – 17 września 2020 r. /czwartek/ - Lalibella – przelot samolotem

Po wczesnym śniadaniu polecimy samolotem do Lalibella. Lalibella jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc historycznych i religijnych w Etiopii, znanym z oryginalnych, wykutych w skale kościołów. Wyjście do kompleksu wyrzeźbiony z litej skały świątyń, które zostały zbudowane między 800 a 1200 r.n.e. Wciąż są miejscami kultu i ceremonii religijnych. Pojedziemy również zobaczyć Kościół Yimerhana Kirstos i wrócimy na nocleg do Lalibelli.

Dzień 4 – 18 września 2020 r. /piątek/ - Lalibella - Gonder

Po śniadaniu i Mszy św. pojedziemy do Gonder podziwiając po drodze przepiękne widoki i poznając historię Etiopii. Nocleg w Gonder.

Dzień 5 – 19 września 2020 r. /sobota/ - Gonder – GÓRY SIMEN - Gonder

Po śniadaniu udamy się w Góry Semien. Jest to widok, który określa się jako najbardziej dziki i spektakularny krajobraz wszystkich gór Etiopii, najbardziej znany jako dach Afryki. Park obejmuje wspaniałą scenerię, nad którą wznosi się najwyższy szczyt Etiopii, Ras Dashen (4543 m). Krajobrazy parku są dzikie i malownicze, niezapomniane widoki. Odwiedzimy wioskę Felasha (wioska żydowska) i zrobimy piknik w tym pięknej krajobrazie. Powrót do Gonder. Nocleg w hotelu Gonder

Dzień 6 – 20 września 2020 r. /niedziela/ - Gonder – Bahir dar

Dzisiaj zwiedzimy Gonder. Gonder to miasto założone w 1636 roku przez wielkiego cesarza Fassiladasa. Położony w krajobrazie o niezrównanej urodzie był Królewską Stolicą Etiopii. Zobaczymy zamek (światowe dziedzictwo UNESCO) i kościoły zbudowane przez cesarza Fassiladasa i jego potomków. Odwiedzimy łaźnie Fasilides używane dziś każdego roku 19 stycznia, podczas kolorowego Święta Timket, upamiętniające Chrzest Chrystusa, gromadzi tłumy ludzi. Później przejdziemy do fascynującego kościoła Debre Birhan Selassie, którego ściany i sufity ozdobione są scenami z historii biblijnej i średniowiecznej. Odwiedzimy również Siostry Misjonarki Miłości. Nocleg w hotelu Bahir Dar

Dzień 7 – 21 września 2020 r. /poniedziałek/ - Bahir Dar

Zwiedzanie klasztorów na Jeziorze Tana. Bahir Dar znajduje się przy wyjściu z Abbay od jeziora Tana na wysokości 1820 metrów npm. Miasto położone jest około 578 km na północny zachód od Addis Abeby. Region jeziora Tana jest rezerwatem biopsfery UNESCO od 2015 r. Miasto słynie z szerokich alejek wysadzanych palmami i różnorodnymi kolorowymi kwiatami. W 2002 r. Otrzymał Nagrodę Miasta Pokoju UNESCO za podejmowanie wyzwań związanych z szybką urbanizacją.Nocleg w Bahir Dar.

Dzień 8 – 22 września 2020 r. /wtorek/ - Bahir Dar – Addis Ababa

Będziemy jechać piękną malowniczą trasą z możliwością robienia ciekawych zdjęć. Nocleg w Stolicy.

Dzień 9 – 23 września 2020 r. /środa/ - Addis Ababa - Hawassa

Po śniadaniu kolejną malowniczą trasą pojedziemy do Hawassa. Nocleg w Hawassa.

Dzień 10 – 24 września 2020 r. /czwartek/- Hawassa – Wondo Genet - Hawassa

Dzisiaj zobaczymy przepiękny Park krajobrazowy w którym są gorące źródła. Nocleg w Hawassa.

Dzień 11 – 25 września 2020 r. /piątek/ - Hawassa

Zwiedzanie Hawassy – miasto, jezioro, wyprawa łódką, by zobaczyć hipopotamy i ptaki, misji (domu dla chorych i umierających prowadzonego przez Misjonarki Miłości, może też przedszkola, które prowadzą, odwiedzenie kliniki w Bushulo – przekształcającej się w centrum Matki i Dziecka), spotkanie z Biskupem (jeśli akurat będzie na miejscu). Zachód słońca zobaczymy z Pustelni Getsemani. Nocleg w Hawassa.

Dzień 12 – 26 września 2020 r. /sobota/- Balle Mountains - Hawassa

Wczesnym rankiem pojedziemy do Narodowego Parku Gór Bale. Siedliska Afromontane w parku mają jedną z najwyższych częstości występowania endemiczności zwierząt wśród wszystkich siedlisk lądowych na świecie. Park został nominowany na listę światowego dziedzictwa w 2009 roku. Spacer i piknik w Parku. Nocleg w Hawassa.

Dzień 13 – 27 września 2020 r. /niedziela/ - Abyata Park, Shola Lake – Addis Ababa

Powrót do Addis Ababa z zatrzymaniem się po drodze w Narodowym Parku Abidjatta w którym jest Jezioro Shalla. Zwiedzanie parku. Na kolacje otrzymamy tradycyjne potrawy Etiopskie. W Restauracji posłuchamy tradycyjnej muzyki i będziemy mogli napić się zimnych napojów. Uczestniczenie w obchodach święta Meskel. Festiwal obchodzony jest 17 Meskerem według kalendarza etiopskiego (27 września według kalendarza gregoriańskiego). W języku gyyz Meskel znaczy krzyż i festiwal upamiętnia odnalezienie przez Świętą Helenę relikwii Krzyża Pańskiego. Nocleg do Addis Ababa.

Dzień 14 – 28 września 2020 r. /poniedziałek/ - Addis Ababa

Nawiedzenie katolickiej Katedry i spotkanie z Kardynałem jeżeli będzie obecny. Odwiedzenie sierocińca dla dzieci niepełnosprawnych i zakażonych HIV. Zobaczymy jeden z największych bazarów w Etiopii. Możliwość zrobienia zakupów na mniejszym bazarze. Przejazd na lotnisko i wylot do Sztokholmu o godz. 23.40.

Dzień 15 – 29 września 2020 r. /wtorek/ - Warszawa

Przylot do Sztokholmu o godz. 06.45 a następnie wylot o 07.55 i przylot do Warszawy o godz. 09.35. Msza św. dziękczynna na zakończenie pielgrzymki w Kaplicy Lotniskowej w Warszawie.

ŚWIADCZENIA:

Przelot samolotem , przejazd busem w Etiopii, noclegi w pokojach 1, 2, 3 –osobowych na placówkach misyjnych i w Hotelach. Codziennie śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota i przewodnika oraz Kapłana, codzienna Msza św., ubezpieczenie, bilety wstępu do Parku Narodowego oraz innych obiektów, rejs statkiem. Osoby które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela ,

KOSZTY DODATKOWE:

koszt wizy Etiopskiej (na lotnisku) – 50 USD

ofiara na Mszę św., dary na misje.

 

INFORMACJE DODATKOWE: Będą przekazane każdej osobie indywidualnie.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.

 

KOSZT: 3950 zł + 950 euro

 

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

       694-867-207

 

mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl

www.fundacja roze-maryi.pl

Terminy wpłat:

I zaliczka – 1000 zł do 20 lutego 2020 r.

II zaliczka – 1000 zł do 01 maja 2020 r

III zaliczka – 1950 zł do 01 sierpnia 2020 r.

IV kwota - 950 euro - zabieramy do Etiopii we własnym zakresie

 

Wpłaty proszę dokonywać z dopiskiem: „Etiopia”

Fundacja "Róże Maryi"

os.Tysiąclecia 84,

31-610 Kraków

Bank: BNP Paribas

Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków