Pielgrzymki 2020

Pielgrzymki 2021


Drukuj
artykuł

Z A P R O S Z E N I E NA PIELGRZYMKĘ

NA XXIV MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE

W MEDJUGORIE

( 06 – 17. 07. 2019 r.)

Drodzy naszym sercom Kapłani!

Kolejny już - jedenasty raz - pragniemy zaprosić Was, drodzy Kapłani na Pielgrzymkę. W tym roku będzie ona się składała z dwóch części. Pierwsza w Medjugorie gdzie o.o. Franciszkanie przygotowali dla Was specjalny program rekolekcyjny.Na drugą część pojedziemy do Albani na krótki wypoczynek.

Matka Boża przychodząc w 2018 r. przekazała nam:

“ Jako matka proszę was, nie zapominajcie o tych, których mój Syn wezwał, żeby was prowadzili, noście ich w sercu i módlcie się za nich”. (02.01.2018)

“Proszę was, jako swoje dzieci, módlcie się intensywnie za Kościół i jego sługi, waszych pasterzy, aby Kościół był takim, jakim go mój Syn pragnie, czysty jako źródlana woda i pełen miłości! “(18.03.2018)

“Drogie dzieci, ponownie was proszę jako matka, która pragnie dobra dla swoich dzieci, kochajcie swoich pasterzy i módlcie się za nich.” (2.06.2018)

“Ponownie wzywam was do modlitwy za swoich pasterzy, za tych, których mój Syn powołał. Pamiętajcie, że oni potrzebują modlitwy i miłości” (02.08.2018)

“Poprzez modlitwę pomóżcie swoim pasterzom, aby mogli być ojcami duchownymi wypełnionymi miłością do wszystkich ludzi.”(02.09.2018)

“Ponownie wzywam was, dzieci moje, módlcie się za swoich pasterzy, módlcie się, by mogli być prowadzeni przez miłość mojego Syna. (02.11.2018)

Odpowiadajc na prośbę Matki Bożej pragniemy dalej służyć Wam drodzy Kapłani pomocą modlitweną jaki i organizacyjną zapraszając na pielgrzymkę, która jak mamy nadzieję przyniesie wiele korzyści duchowych (poprzez Rekolekcje prowadzone przez o.o.Franciszkanów) jak i wypoczynkowe (część w Albanii i Serbii).

 

Serdecznie zapraszamy Fundacja „Złota Róża”

================================================================================================================

PROGRAM PIELGRZYMKI DLA KAPŁANÓW

06 – 17 lipca 2019 r. – 12 dni

CZĘŚĆ I - MEDJUGORIE – REKOLEKCJE

Dzień I /06 lipca 2019 r. – sobota/:

Wyjazd jest z Krakowa. Zbiórka o godz. 6.00 przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na parkingu dla autokarów. Przejazd do Zakopanego na Krzeptówki, gdzie o godz. 8.00 Mszą św. i zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Następnie pojedziemy do Zagrzebia na Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II /07 lipca 2019 r. – niedziela/

: Po śniadaniu udamy się na Mszę św. i krótkie zwiedzanie Zagrzebia a następnie wyruszymy do Medjugorie.

Dzień III - VIII /08 - 13 lipca 2019 r. –poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota/:

Rekolekcje Kapłańskie – program ustalony przez o.o. Franciszkanów z Medjugorie (w załączniku będzie po ogłoszeniu przez o.o.Franciszkanów). Sobota zakończenie rekolekcji.

CZĘŚĆ II - ALBANIA

Dzień IX /14 lipca 2019 r. – niedziela/:

Wczesnym rankiem pożegnamy naszych gospodarzy i wyruszymy do Sanktuarium w Tihalinie, aby na Mszy św. podziękować za wszystkie uzyskane łaski i prosić Maryję i Pana Jezusa o dalsze błogosławieństwo. Następnie pojedziemy na obiadokolację i nocleg do Albani do Hotelu w DIVJAKA RESORT. Po drodze zatrzymamy się w Albani w miejscowości Szkodra aby zobaczyć Katedrę św. Szczepana , która jest symbolem odrodzenia religijnego w latach dziewięćdziesiątych oraz miejscem pamięci związanego z męczennikami z czasów komunistycznych.

Dzień X /15 lipca 2019 r. – poniedziałek/:

Po śniadaniu spędzimy dzisiejszy dzień poznając kilka miejsc w pięknej Albani. Pierwszą atrakcją będzie miejscowość Kruja. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki (wśród nich dywany, ceramikę, biżuterię – filigran, tradycyjne albańskie nakrycia głowy, a także różne drobiazgi). Uliczka prowadzi również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii. Po czasie spędzonym w Kruji kierujemy się do stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie rozpoczynamy od wjazdu na górę Dajti! Atrakcja pozwoli zobaczyć Tiranę z zupełnie innej perspektywy. Odwiedzimy również słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy w 2016 roku otwarty dla turystów, czyli Bunk’art! Bunk’art to muzeum komunizmu, a zarazem przejmująca podróż w czasie do epoki Envera Hodży. Czas na obiad i krótki odpoczynek. Po czasie wolnym w centrum Tirany przyjdzie czas na spacer. Zaczniemy go placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju.. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe oraz Katedra św. Pawła. Zatrzymujemy się również pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu św. Matki Teresy. Mszę św. będziemy mieć w Kościele u Polskich Misjonarzy. Nocleg i kolacja w tym samym hotelu. Hotel położony jest nad samym Morzem więc będzie możliwość kąpieli. Na terenie hotelu jest również basen z leżakami.

Dzień XI /16 lipca 2019 r. – wtorek/:

Po śniadaniu i Mszy św. wyruszymy na nocleg i kolację do Belgradu gdzie zatrzymamy się w Domu Pielgrzyma. Krótkie nocne zwiedzanie Belgradu (Serbia).

Dzień XII /17 lipca 2019 r. – środa/:

Po śniadaniu i Mszy św. wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Przyjazd późnych godzinach nocnych. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

 

Dla Kapłanów pierwsza część pielgrzymki Medjugorska jest całkowicie bezpłatna /przejazdy, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie/.

Koszt związany z wyjazdem Kapłanów zostanie pokryty przez ofiary osób /zaoszczędzone w czasie postów i wyrzeczeń/ jako dar Bożej miłości dla Kapłanów. W pielgrzymce wraz z Kapłanami będzie brać udział kilka osób świeckich. Wszystkie osoby świeckie jadą jako pomoc dla Kapłanów /pomoc duchowa - modlitwa, jak i fizyczna/. Osoby świeckie, które nie mogą z nami pielgrzymować będą jechać w tzw. ”Duchowym Autokarze”, ofiarując swoją modlitwę lub jałmużnę w intencji kapłanów uczestniczących w pielgrzymce. Druga część ALBANIA - Kapłani pokrywają w wysokości 500 zł.

Ojcowie Franciszkanie z Medjugorie proszą o odprawienie pięciu Mszy św. /w dowolnym czasie/ w intencjach Parafii Medjugorie jako pokrycie kosztu rekolekcji, które będą prowadzić.

Na pielgrzymkę należy zabrać:

  celebret, albę, stułę, Pismo Święte

 ubiór kapłański – sutanna lub zakonny – habit /wyjazd jest do miejsc świętych/,

 nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne,

 latarkę, 

radio UKF ze słuchawkami o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz /można również zakupić na miejscu za ok. 5 euro/ w celu odbioru tłumaczenia rekolekcji i Mszy św. na język polski, paszport ważny co najmniej 3 miesiące. Do wyjazdu konieczny jest PASZPORT !!!

Jeżeli występują przewlekłe schorzenia bardzo prosimy o zgłoszenie w celu rozszerzenia ubezpieczenia o choroby przewlekłe.

Dla Kapłanów z dalszych części Polski będziemy rezerwować noclegi w Krakowie z 05/06 i 17/18 lipca, czyli przed wyjazdem i po przyjeździe z pielgrzymki, tak aby mogli spokojnie bez większego zmęczenia uczestniczyć w pielgrzymce. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie.

Do pielgrzymki będziemy przygotowywać się poprzez 33-dniowe Rekolekcje z Książki „Oto Matka Twoja”. Prosimy aby wszyscy uczestnicy pielgrzymki rozpoczęli te Maryjne Rekolekcje indywidualnie od 04 czerwca 2019, a zakończymy je wspólnie Aktem Zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi 06 lipca 2019 r. w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanym. Każdy Kapłan otrzyma książkę „Oto Matka Twoja” bezpłatnie.

Bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się w celu zapewnienia dobrej organizacji wyjazdu, Kapłani, którzy mogą otrzymać pozwolenie dopiero w drugiej połowie czerwca prosimy o zgłoszenie się wcześniejsze i rozpoczęcie Rekolekcji 33-dniowych również od 04 czerwca 2019 r.

Przy zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, adres zameldowania oraz adres korespondencyjny, numer pesel, numer paszportu, telefon kontaktowy oraz adres Parafii .

Koszt części drugiej – ALBANIA 500 zł

Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia:

tel. 538-194-694,

mail: salkhoch@wp.pl,

www.fundacja-zlota-roza.pl

 

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Dar dla Fundacji”:

Fundacja "Złota Róża"

os.Tysiąclecia 84,

31-610 Kraków

Bank: BGŻ BNP Paribas

Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków