Pielgrzymki 2020

Pielgrzymki 2021


Drukuj
artykuł

MEKSYK PIELGRZYMKA

ŚLADAMI FILMU „LA CRISTIADA”

MEKSYK KOLONIALNY

ODPUST W GUADALUPE

04 – 18.12.2019 r. /15 dni/

MAMY JESZCZE 6 WOLNYCH MIEJSC - ZAPRASZAMY!!!

OPIEKUNEM DUCHOWYM PIELGRZYMKI BĘDZIE o.BOGDAN KOCAŃDA OFMConv - gwardian, proboszcz, kustosz, prezes Fundacji RSC, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Wspólnota Talitha Kum, Asysta Rychwałdzka, msze z modlitwą o uzdrowienie, Ewangelizacja w Beskidach, rekolekcjonista

PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1: środa - 04.12.2019

Zbiórka na Lotnisku Balice w Krakowie o godz. 03.15 w Kaplicy Lotniskowej. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki a następnie odprawa. Wylot o godz. 6.30 z przesiadką we Frankfurcie Przylot do Miasta Meksyk o godz. 18.50 (czasu lokalnego – różnica 7 godz.), transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: czwartek - 05.12.2019

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3: piątek - 06.12.2019

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Msza Święta. Symboliczne rozpoczęcie pielgrzymki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijanskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. Cristiada, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4: sobota - 07.12.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas. Wizyta w mrożącym krew w żyłach Muzeum Mumii. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Kolacja i nocleg w okolicach Lagos Moreno.

DZIEŃ 5: niedziela - 08.12.2019

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Msza Święta. Zwiedzanie Guadalajary, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 6: poniedziałek - 09.12.2019

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacja i możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7: wtorek - 10.12.2019

Śniadanie. Przejazd do Sahuayo w stanie Michoacan, gdzie znajduje się miejsce narodzin jednego z najmłodszych męczenników La Cristiady, Błogosławionego José Sanchez del Rio, który oddał życie za Chrystusa w wieku 15 lat. Wizyta w kościele Św. Jakuba Apostoła, gdzie był chrzczony. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 8: środa - 11.12.2019

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla - pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 9: czwartek - 12.12.2019

Śniadanie. Całodzienny pobyt Guadalupe – ODPUST Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta. Występy regionalne. Obiad. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 10: piątek - 13.12.2019

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Kolacja i nocleg. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 11-12: sobota, niedziela - 14-15.12.2019

Wypoczynek all inclusive - ACAPULCO

DZIEŃ 13: poniedziałek - 16.12.2019

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze postój i obiad w hacjendzie. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 14: wtorek - 17.12.2019

Śniadanie. Pobyt w Guadalupe z Msza Święta. Obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Europy o godz. 21.05.

DZIEŃ 15: środka - 18.12.2019

Przylot do Frankfurtu o godz. 14.50. Wylot do Krakowa o godz. 16.10 przylot do Krakowa o godz. 17.40. Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę w Kaplicy Lotniskowej

Świadczenia :

przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym lub vanem, noclegi- hotele 4* (standard meksykański) , śniadania, obiadokolacje, - 2 posiłki dziennie, w Acapulco All Inclusive (3 posiłki dziennie w formie bufetu, nielimitowane napoje alkoholowe i bez alkoholowe w barze od 11.00 do 23.00), opieka pilota, przewodnika polskojęzycznego oraz Kapłana, bilety wstępów zgodnie z programem, napiwki dla kierowcy i przewodnika. Codzienna Msza św. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,

Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji, dopłata do jedynki – 430 USD

Zabieramy ze sobą:

ważny paszport, (powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu planowanego wyjazdu z Meksyku czyli min. do 18.06.2020 r.), ksero paszportu w 10 egzemplarzach ( 1 – zostawić w domu, 2- w walizce, 3- nosić ze sobą a paszport zostawimy np.w sejfie hotelowym, pozostałe egzemplarze mogą być potrzebne przy wymianie waluty) lekarstwa - które przyjmujemy, wygodne obuwie, nakrycie głowy, ciemne okulary,

Na pobyt w Meksyku warto zaopatrzyć się w:

- płyn lub inny środek przeciwko komarom,

- mocny filtr przeciwsłoneczny, krem przeciw oparzeniom,

- ładowarki do wszystkich wymagających ładowania urządzeń oraz konwertery /napięcie w gniazdku w Meksyku to 110 V/

- zamykane kieszenie, ewentualnie kieszenie wewnętrzne lub torebki na szyję, w których bezpiecznie można przewozić pieniądze i dokumenty

- najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie i małe nominały do 50$, wydane po 2006 roku. Większe nominały nie wszędzie są przyjmowane.

- Bagaż może być: jeden główny do 23 kg + podręczny do 12 kg (55x35x25)

Będziemy przebywać w miejscach świętych dlatego bardzo prosimy o stosowny ubiór:

Ubrania nie przeźroczyste, spódnice i sukienki bez rozcięć, bluzki dłuższe, nie ukazujące pępka i brzuch, co najmniej z krótkim rękawkiem, nie na ramiączkach lub szelkach, bez dużych dekoltów, spódnice poniżej kolan, spodnie nie obcisłe i nie getry, Panowie długie spodnie.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

CENA:   4500 Zł + 1670 $

Informacje i zapisy :

Tel. Ewa - 538-194-694 

Tel. Cecylia - 694- 867-207

biuro@fundacja-roze-maryi.pl

www.fundacja-roze-maryi.pl

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Meksyk”:

Fundacja "Róże Maryi" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BNP Paribas Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Termin wpłat: Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer paszportu i data ważności, telefon kontaktowy.

I zaliczka – 2500 zł – wpłata do 01 LIPCA 2019 r.

JEST JESZCZE KILKA MIEJSC WOLNYCH - ZAPRASZAMY!!!

II zaliczka – 2000 zł – wpłata do 01 października 2019 r.

III zaliczka 1670 $ - zabieramy ze sobą we własnym zakresie


Film "Cristiada" można zobaczyć na stronie: https://www.cda.pl/video/142792dd

lub dostępny jest na płycie DVD w sklepach katolickich.

 


Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków