Pielgrzymki 2018

Pielgrzymki 2019


Drukuj
artykuł

              PIELGRZYMKA

PERU – ŚLADAMI INKÓW- MACHU PICCHU

                          oraz

BŁ. Zbigniew Strzałkowski I Michał Tomaszek - PARIACOTO

Procesja Pana od Cudów ( Seńor de los Milagros)

             29.09 - 10.10.2018 r.  (12 dni)


Są jeszcze wolne miejsca - ZAPRASZAMY!!!

OBNIŻONA CENA złotówkowa z 5400 zł na 4850 zł

Opiekun duchowy: były przełożony Misji Franciszkańskiej w Peru - o. JACEK LISOWSKI

PROGRAM:

DZIEN 1, 29.09.2018 Kraków - Lima

Zbiórka w Kaplicy Lotniskowej o godz. 3.15. Msza św. Następnie odprawa i o godz. 06.40 odlot do Limy przez Amsterdam. Przylot do Limy o godz. 18.10 wieczorem (przesunięcie czasowe -6 godz.). Powitanie na lotnisku na ziemii Inków i innych narodów andyjskich, transfer do domu rekolekcyjnego Franciszkanów Mniejszych. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

DZIEN 2, 30.09.2018, Lima-Cusco

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco „Pępek Świata”, leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzację. Obiad. Po południu city tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny; jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostało wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Inti Raymi odbywa się w dniu 24 czerwca (dzień katolickiego świętego Jana), z udziałem aktorów i setek statystów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów świetności Państwa Inków. Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie „Łaźnią Inki” gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą. Woda tryska z nieskazitelnie czystego źródła do dziś niezlokalizowanego. Nocleg.

DZIEN 3, 01.10.2018, Święta Dolina Inków

Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków - niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny, leżącej nad rzeką Willkamaju (Święta Rzeka) obecnie zwaną Urubamba. Wybierzemy się z wizytą do ruin obiektu archeologicznego Pisac w pobliżu miasteczka o tej samej nazwie. Na południowo-wschodnim zboczu góry znajdują się uprawne tarasy, nad którymi wiją się trudne do przebycia ścieżki, tunele wyryte w skale, mury i place. Odwiedzimy ludowe targowisko w Pisac, gdzie do tej pory odbywa się handel wymienny. Obiad. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych przykładów układu urbanistycznego z czasów Inków. Nad miasteczkiem znajdują się imponujące ruiny o tej samej nazwie. Poznamy różne style budownictwa, od prostych wykorzystywanych przy budowie tarasów rolniczych i konstrukcyjnych do zaawansowanych przeznaczonych tylko do budowy świątyń. Jest trudno uwierzyć, że radzili sobie z ręczną obróbką wielkich monolitów, gdzie każdy z nich jest dziełem sztuki. Wartość zaginionej technologii niewątpliwie niezmiernie przewyższa wartością wywiedzionego złota do Hiszpanii. W czasach Inków było to ważne miejsce pod względem strategicznym, administracyjnym, a przede wszystkim rolniczym jak o tym oświadczą tarasy doświadczalne, spichlerze i przedstawienia postaci Kaplana Andyjskiego na stoku wzgórza Pinkuylluna. Wiąże się z Ollantaytambo niejedna tajemnica nie rozwiązana. Nocleg w Aguas Calientes.

DZIEN 4, 02.10.2018 Machu Picchu

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Aguas Calientes i dalej autobusem do ruin tzw. „Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało „odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama dzięki publikacji w prestiżowym National Geografic. Kronikarze hiszpańscy ani słowem nie wspominają o słynnych ruinach. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielska siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej ich okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Fakultatywnie: wspinaczka na Machu Picchu (wstep ok. 15 USD, nalezy zarezerwować w momencie potwierdzenia udzialu w wycieczce, limit dzienny 400 osób). Obiad. Powrót pociągiem do Cusco, nocleg.

DZIEN 5, 03.10.2018 Cusco

Po śniadaniu wyjazd do kompleksu archeologicznego Tipon, zwiedzanie i dalej przejazd przepiękna nową rutą baroku: kościół San Juan Bautista w Huaro, oraz Canicunca i Andahuaylillas. Msza Święta w kościele z XVII wieku zwanym kaplicą sykstyńską w Andahuaylillas. Obiad. Po południu przelot do Limy, nocleg.

DZIEN 6, 04.10.2018 Lima – Chimbote

Po śniadaniu, przejazd prywatnym transportem do Chimbote. W trakcie przejazdu obiad w restauracji Miramar. Po drodze delektowanie się pustynnym krajobrazem oraz oazami stworzonymi przez rzeki które spływają z gór, są to krajobrazy o których pisali bracia męczennicy w listach do swoich rodzin. Kolacja i nocleg w domu Franciszkanów Konwentualnych.

DZIEN 7, 05.10.2018 Pariacoto

Chimbote-Pariacoto-Chimbote Śniadanie. Zwiedzanie pomnika męczenników w Chimbote, obejrzenie z zewnątrz stadionu gdzie odbyła się ceremonia beatyfikacji w 2015 roku. Całodzienny pobyt w Pariacoto, w Pariacoto Msza świeta, czas wolny na obiad, na modlitwę w kaplicy z grobami bogosławionych męczenników oraz po południu droga krzyżowa do miejsca śmierci męczenników. Kolacja i nocleg w domu Franciszkanów Konwentualnych

DZIEN 8, 06.10.2018 (sobota) Procesja Pana od Cudów

Chimbote-Lima Po śniadaniu przejazd do Limy. Październik jest nazywany w Peru miesiącem fioletowym (mes morado). Nazwa związana jest z obrazem Señor de los Milagros (Pan Cudów). Wizerunek ukrzyżowanego Jezusa jest tak popularny i czczony w Peru jak Matka Boża Częstochowska w Polsce, czy Virgen de Guadelupe w Meksyku. W pierwszą sobotę października około południa odbywa się inauguracyjna procesja Pana Cudów (Festiwal Pana Cudów jest główną katolicką celebracją w Peru i jedną z największych procesji na świecie.Jego procesja jest tradycją peruwiańską, uważaną za najliczniejszą okresową katolicką manifestację religijną na świecie.) Kolacja i nocleg w Limie w domu Franciszkanów Mniejszych.

DZIEN 9, 07.10.2018 Lima - Santa Rosa

Msza Święta w Santa Rosa, odwiedzimy w tym dniu również kościół Las Nazarenas oraz klasztor Santo Domingo. Kolacja i nocleg w Limie w domu Franciszkanów Mniejszych.

DZIEN 10, 08.10.2018 Lima

Dzień wolny na zakupy. Zwiedzanie Limy. Kolacja i nocleg w Limie w domu Franciszkanów Mniejszych.

DZIEN 11, 09.10.2018 Lima

Dzień wolny. Przejazd na lotnisko, pożegnalny obiad i wylot z Peru o godz. 20.00.

DZIEN 12, 10.10.2018 Amsterdam - Kraków

Przylot do Amsterdamu o godz. 15.25. Msza św. z Polonią Holenderską w jednym z Kościołów w Amsterdamie. Wylot o godz. 20.35 z Amsterdamu .

Przylot do Krakowa na Lotnisko Balice o godz. 22.30.

Świadczenia :

przelot samolotem, Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela, oraz wszystkie świadczenia wymienione poniżej. Codzienna Msza św., opieka Kapłana oraz pilota.

CENA ZAWIERA:

1.1 Noclegi w hotelach 3* na bazie pokojów dwu lub trzyosobowych, poza Limą i Chimbote (nocleg w domu Franciszkanów). Pokoje typu standard. Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelach wynosi: USD 145.00

1.2 Śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem

1.3 Przejazdy prywatnym transportem

1.4 Dwa (2) lokalne przeloty na trasie Lima –Cusco -Lima (z opłatą lotniskową)

1.5 Transfery z i na lotniska oraz na dworzec kolejowy

1.6 Pociag klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes/ Ollantaytambo

1.7 Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

1.8 Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach

1.9 Wycieczki fakultatywne na Machu Picchu

1.10 Przewodnik w jezyku polskim

CENA: 5400 zł + 1950 $

 NOWA CENA :  4850 zł + 1950 $

 

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

mail: salkhoch@wp.pl

www.fundacja-zlota-roza.pl


Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Peru”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ BNP Paribas S.A.   Numer Konta:

77 2030 0045 1110 0000 0409 1440  (konto złotówkowe)

72 1600 1013 1027 7122 4000 0002  (Konto dolarowe)

 

Terminy wpłat:

Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer paszportu i data ważności, telefon kontaktowy.

I zaliczka – 4850 zł – wpłata do 15 SIERPNIA 2018 r.

II zaliczka – 600 $ – wpłata do 15 SIERPNIA 2018 r.

V zaliczka – 1350 $ - zabieramy we własnym zakresie do wpłaty w Peru po przylocie.

Logowanie

Aktualności

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków