Pielgrzymki 2019

Pielgrzymki 2020


Drukuj
artykuł

 

PIELGRZYMKA

PERU – ŚLADAMI INKÓW, Jezioro Titicaca

BOLIWIA – Copacabana

28 rocznica śmierci bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka

05– 18.08.2019 (14 dni)

ZAPISY ZAKOŃCZONE

PROGRAM:

DZIEN 1, 05.08.2019, poniedziałek, Lima

Zbiórka i wylot będzie podany w późniejszym czasie. Przylot do Limy wieczorem. Powitanie na lotnisku na ziemii Inków i innych narodów andyjskich, transfer do domu rekolekcyjnego. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

DZIEN 2, 06.08.2019, wtorek, Lima kulinarna

Śniadanie. Przejazd na targ w Surquillo lub w San Isidro gdzie zapoznamy się z różnorodnością warzyw i owoców i zobaczymy jakie są główne składniki peruwiańskich przysmaków. Przejazd do restauracji gdzie odbędzie się pokazowa lekcja przygotowania 3 potraw: Causa Rellena con Pollo, Cebiche de pescado i Lomo saltado. Po lekcji obiad wspólnie przygotowany w restauracji i nocleg.

DZIEN 3, 07.08.2019, środa, Lima – Chimbote

Po śniadaniu, przejazd prywatnym transportem do Chimbote. W trakcie przejazdu obiad w restauracji Miramar. Po drodze delektowanie się pustynnym krajobrazem oraz oazami stworzonymi przez rzeki które spływają z gór, są to krajobrazy o których pisali bracia męczennicy w listach do swoich rodzin. Kolacja i nocleg w domu Franciszkanów.

DZIEN 4, 08.08.2019, czwartek, Chimbote-Pariacoto

Śniadanie. Zwiedzanie pomnika męczenników w Chimbote, obejrzenie z zewnątrz stadionu gdzie odbyła się ceremonia beatyfikacji w 2015 roku. Przejazd do Pariacoto, przez około godzinę przez doliny rzek oraz po polach uprawnych. O 15 godz. Droga Krzyżowa do miejsca śmierci Bł. Męczenników, Msza św, Adoracja. Kolacja i nocleg w Pariacoto.

DZIEN 5, 09.08.2019, piątek, Pariacoto-Casma

Śniadanie. Pariacoto - 8.30 jutrznia następnie o 10.30 uroczysta Msza św., czas wolny na obiad, na modlitwę w kaplicy z grobami bogosławionych męczenników Przejazd na Kolację i nocleg w hotelu Las Poncianas de Casma.

DZIEN 6, 10.08.2019, sobota, Casma-Lima

Po śniadaniu przejazd do Limy, w trakcie przejazdu krótki wypoczynek na przepięknej plaży, kolacja i nocleg w Limie w domu rekolekcyjnym.

DZIEN 7, 11.08.2019, niedziela, Lima-Cusco

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco „Pępek Świata”, leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzację. Obiad. Po południu city tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny; jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostalo wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Inti Raymi odbywa się w dniu 24 czerwca (dzień katolickiego świętego Jana), z udziałem aktorów i setek statystów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów świetności Państwa Inków. Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie „Łaźnią Inki” gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą. Woda tryska z nieskazitelnie czystego źródła do dziś niezlokalizowanego. Nocleg.

DZIEN 8, 12.08.2019, poniedziałek, Święta Dolina Inków

Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków - niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny, leżącej nad rzeką Willkamaju (Święta Rzeka) obecnie zwaną Urubamba. Wybierzemy się z wizytą do ruin obiektu archeologicznego Pisac w pobliżu miasteczka o tej samej nazwie. Na południowo-wschodnim zboczu góry znajdują się uprawne tarasy, nad którymi wiją się trudne do przebycia ścieżki, tunele wyryte w skale, mury i place. Odwiedzimy ludowe targowisko w Pisac, gdzie do tej pory odbywa się handel wymienny. Obiad. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych przykładów układu urbanistycznego z czasów Inków. Nad miasteczkiem znajdują się imponujące ruiny o tej samej nazwie. Poznamy różne style budownictwa, od prostych wykorzystywanych przy budowie tarasów rolniczych i konstrukcyjnych do zaawansowanych przeznaczonych tylko do budowy świątyń. Jest trudno uwierzyć, że radzili sobie z ręczną obróbką wielkich monolitów, gdzie każdy z nich jest dziełem sztuki. Wartość zaginionej technologii niewątpliwie niezmiernie przewyższa wartością wywiedzionego złota do Hiszpanii. W czasach Inków było to ważne miejsce pod względem strategicznym, administracyjnym, a przede wszystkim rolniczym jak o tym oświadczą tarasy doświadczalne, spichlerze i przedstawienia postaci Kaplana Andyjskiego na stoku wzgórza Pinkuylluna. Wiąże się z Ollantaytambo niejedna tajemnica nie rozwiązana. Nocleg w Aguas Calientes.

DZIEN 9, 13.08.2019, wtorek, Machu Picchu

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Aguas Calientes i dalej autobusem do ruin tzw. „Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało „odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama dzięki publikacji w prestiżowym National Geografic. Kronikarze hiszpańscy ani słowem nie wspominają o słynnych ruinach. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielska siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej ich okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Fakultatywnie: wspinaczka na bratni dualistycznie szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu (wstep ok. 15 USD, nalezy zarezerwowac w momencie potwierdzenia udzialu w wycieczce, limit dzienny 400 osob). Obiad. Powrót pociągiem do Cusco, nocleg.

DZIEN 10, 14.08.2019, środa, Cusco-Puno, jezioro Titicaca-Uros

Po śniadaniu przejazd do Puno, miasta położonego na brzegu jeziora Titicaca (3.850 m n.p.m). Pierwszy przystanek w miasteczku Andahuaylillas, w którym znajduje się kościółek z XVI w. Najciekawszą atrakcją jest kompleks archeologiczny Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Wiracocha. Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, który podtrzymuje tradycje dawnego zaginionego plemienia, które przed wiekami ucieklo na jezioro by odizolować się od zwaśnionych lokalnych plemion. Wyspy zbudowane są z trzciny totora, rosnącej bujnie w płytkich miejscach. Z tej trzciny mieszkańcy wysp, budują m.in. łodzie zwane balsas. Trzcina totora, stanowi też jeden z głównych składników ich pożywienia. Kolacja z folklorem peruwianskim i boliwijskim, nocleg.

DZIEN 11, 15.08.2019, czwartek, Puno- Copacabana – Puno – Lima

Śniadanie. Wyjazd do Copacabana w Boliwii. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Kasani, wizyta w Kościele Maryjnym - miejscu kultu Matki Boskiej Gromniczej (Candelaria) i pielgrzymek z tym zwiazanych. Msza Swieta. Obiad. Po poludniu powrot do Puno i wieczorny przelot do Limy. Nocleg w domu rekolekcyjnym.

DZIEN 12, 16.08.2019, piątek, Lima

Sniadanie. Spacer po centrum Limy, San Francisco, Santo Domingo , odwiedzimy w tym dniu również kościół Las Nazarenas, kolacja i nocleg w domu rekolekcyjnym.

DZIEN 13, 17.08.2019, sobota, Lima

Śniadanie. Msza Święta w Santa Rosa i pożegnalny obiad , wylot z Peru.

DZIEN 14, 18.08.2019, niedziela, Lima

Przylot do Polski . (godziny i miejsce przylotu będą podane w późniejszym terminie)

Świadczenia :

przelot samolotem, Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela, oraz wszystkie świadczenia wymienione poniżej. Codzienna Msza św., opieka Kapłana oraz pilota.

1. CENA ZAWIERA:

1.1 Noclegi w hotelach 3* na bazie pokojów dwu lub trzyosobowych, poza Limą i Chimbote (nocleg w domu Franciszkanów). Pokoje typu standard. Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelach wynosi: USD 195.00 1.2 Śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem 1.3 Przejazdy prywatnym transportem 1.4 Dwa (2) lokalne przeloty na trasie Lima –Cusco -Lima (z opłatą lotniskową) 1.5 Transfery z i na lotniska oraz na dworzec kolejowy 1.6 Pociag klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes/ Ollantaytambo 1.7 Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem 1.8 Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach oraz Przewodnik w jezyku polskim 1.9 Zwyczajowe napiwki

2. CENA NIE ZAWIERA:

1. Wydatków osobistych, oraz ofiary składanej podczas Mszy św.,

CENA: 6950 zł + 2450 $

Podana cena przy 16 osobach.

Najpóźniejszy termin przyjmowania zapisów do 20 kwietnia 2019 . Po tym terminie nie będą przyjmowane żadne zgłoszenia.

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

Tel. 694- 867-207

www.fundacja-zlota-roza.pl

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Peru”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ BNP Paribas S.A. Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Terminy wpłat: Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer paszportu i data ważności, telefon kontaktowy.

I zaliczka – 3000 zł – wpłata do 1 marca 2019 r.

II zaliczka – 3950 zł – wpłata do 20 kwietnia 2019

III zaliczka - 2450 $ - zabieramy we własnym zakresie do Peru

 

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków