Roman Krawczyk

Pielgrzymki 2018


Drukuj
artykuł

                        Z A P R O S Z E N I E

                            NA PIELGRZYMKĘ NA

XXIII MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE W MEDJUGORIE

                                01 – 16. 07. 2018 r.

      SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA DLA KAPŁANÓW - ZAPRASZAMY !!!

 

      Do wyjazdu konieczny jest PASZPORT!!!

Drodzy naszym sercom Kapłani! Rok 2018 jest dla nas szczególny ponieważ, pragniemy kolejny już - dziesiąty raz - zaprosić Was, drodzy Kapłani na Pielgrzymkę. W tym roku będzie ona się składała z dwóch części. Pierwsza w Medjugorie gdzie o.o. Franciszkanie przygotowali dla Was specjalny program rekolekcyjny. Drugą część spędzimy w Grecji pielgrzymując śladami św. Pawła.

Matka Boża przychodząc 25 sierpnia 2017 roku powiedziała: „W szczególny sposób proszę was, abyście modlili się za kapłanów i wszystkie osoby konsekrowane – aby jeszcze żarliwiej kochali Jezusa, aby Duch Święty napełnił ich serca radością, aby dawali świadectwo o Niebie i niebiańskich tajemnicach”.

Poprosiła również: „Apostołowie mojej miłości, usłyszcie w sobie mój głos, odczujcie moją macierzyńską miłość. Dlatego módlcie się – módlcie się działając, módlcie się dając, módlcie się miłując, módlcie się pracą i myślami w imię mojego Syna. Im więcej miłości będziecie dawać, tym więcej jej otrzymacie. Miłość pochodząca z Miłości oświeca świat. Odkupienie jest miłością, a miłość nie ma końca”.

Odpowiadając na prośbę Maryi obejmujemy Was drodzy Kapłani modlitwą, jak też chcemy pomóc Wam przyjechać do tego wspaniałego miejsca, do Szkoły Matki Bożej, gdzie u stóp Pana Jezusa na Kriżevacu oraz Maryi na Górze Objawień będziecie mogli doświadczyć pięknej Matczynej miłości oraz utwierdzić się jak ważna jest wasza posługa kapłańska a także otrzymać wiele innych przygotowanych dla Was łask Bożych. Ukochani przez nas Kapłani otwieramy nasze serca dla Maryi i dla Was, przekazując naszą miłość oraz skromną pomoc i zapraszamy Was do Medjugorie na Wasze Rekolekcje oraz do Grecji śladami św. Pawła.

Serdecznie zapraszamy

Fundacja „Złota Róża”

PROGRAM PIELGRZYMKI DLA KAPŁANÓW 1 – 16 lipca 2018 r. – 16 dni

CZĘŚĆ I - MEDJUGORIE – REKOLEKCJE

Dzień I /1 lipca 2018 r. – niedziela/:

Wyjazd jest z Krakowa. Zbiórka o godz. 6.00 przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na parkingu dla autokarów. Przejazd do Ludźmierza do Sanktuarium MB Ludźmierskiej, gdzie o godz. 8.00 Mszą św. i zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Następnie pojedziemy do Zagrzebia na Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II /2 lipca 2018 r. – poniedziałek/:

Po Mszy św. w Zagrzebiu i śniadaniu udamy się do Medjugorie. Po południu Kapłani rozpoczynają rekolekcje, a osoby świeckie będą miały swój program.

Dzień III - VII /3 - 7 lipca 2018 r. – wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota/:

Rekolekcje Kapłańskie – program ustalony przez o.o. Franciszkanów z Medjugorie (w załączniku). Sobota zakończenie rekolekcji.

 

CZĘŚĆ II - GRECJA - ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

Dzień VIII /8 lipca 2018 r. – niedziela/: TIHALINA - SALONIKI

Wczesnym rankiem po śniadaniu pożegnamy naszych gospodarzy i wyruszymy do Sanktuarium w Tihalinie, aby na Mszy św. podziękować za wszystkie uzyskane łaski i prosić Maryję i Pana Jezusa o dalsze błogosławieństwo. Następnie pojedziemy na obiadokolację i nocleg do Salonik w Grecji.

Dzień IX /9 lipca 2018 r. – poniedziałek/: SALONIKI – VERIA – KALAMBAKA

Śniadanie.Saloniki – zwiedzanie miasta (Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza), a następnie przejazd do Verii (Berea), gdzie znajdują się Bizantyjskie Świątynie oraz pomnik św. Pawła. Dojazd do Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Kalambace.

Dzień X /10 lipca 2018 r. – wtorek/: METEORY – ATENY

Śniadanie. Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez Mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Po południu przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem obiadokolacja z folklorem greckim w tawernie u stóp Akropolu. Nocleg w Atenach.

Dzień XI /11 lipca 2018 r. – środa/: ATENY – LOUTRAKI

Śniadanie. Zwiedzanie Aten – stolicy Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, brama Propyleje, świątynia Ateny, Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon Herodosa Attyka, wieża wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Plaka – dzielnicy Aten. Powrót do hotelu w Atenach Obiadokolacja, nocleg

Dzień XII /12 lipca 2018 r. – czwartek/: KORYNT – MYKENY – EPIDAUROS – NAFPLION

Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Zwiedzanie antycznego Koryntu: dorycka Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: teatr zbudowany w IV w. p.n.e. Zwiedzanie miasta Nafplion. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tolo.

Dzień XIII /13 lipca 2018 r. – piątek/: LOUTRAKI – DELFY – RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie. Przejazd do Ossios Lukas – klasztoru św. Łukasza. Zwiedzanie Delf: sanktuarium Apollina, teatr. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leptokarii.

Dzień XIV /14 lipca 2018 r. – sobota/: KAWALA – FILIPPI

Śniadanie. Wyjazd do Kawali (dawne Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Oglądanie pięknej panoramy portu i starówki. Następnie podróż do Filippi, gdzie zwiedzimy pozostałości wczesnochrześcijańskiego miasta (agora, teatr) – miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka. Obiadokolacja i nocleg w Salonikach.

Dzień XV /15 lipca 2018 r. – niedziela/: SALONIKI - BELGRAD

Po śniadaniu wyjazd z Grecji. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Belgradzie (Serbia)

Dzień XVI /16 lipca 2018 r. – poniedziałek/: BELGRAD - KRAKÓW

Po śniadaniu powrót do Polski. Zatrzymamy się w Starych Horach na Słowacji gdzie będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


Dla Kapłanów pierwsza część pielgrzymki Medjugorska jest całkowicie bezpłatna /przejazdy, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie/. Koszt związany z wyjazdem Kapłanów zostanie pokryty przez ofiary osób /zaoszczędzone w czasie postów i wyrzeczeń/ jako dar Bożej miłości dla Kapłanów. W pielgrzymce wraz z Kapłanami będzie brać udział kilka osób świeckich. Wszystkie osoby świeckie jadą jako pomoc dla Kapłanów /pomoc duchowa - modlitwa, jak i fizyczna/. Osoby świeckie, które nie mogą z nami pielgrzymować będą jechać w tzw. ”Duchowym Autokarze”, ofiarując swoją modlitwę lub jałmużnę w intencji kapłanów uczestniczących w pielgrzymce.

Druga część Grecka – Śladami św. Pawła - Kapłani pokrywają w wysokości 390 euro (noclegi, wyżywienie). 

Jeżeli Kapłan nie ma możliwości finansowych pokrycia tych kosztów, a pragnie wziąć udział w pielgrzymce, to prosimy również aby się zgłosił i pomożemy znaleźć sponsorów na pokrycie tej części.

Ojcowie Franciszkanie z Medjugorie proszą o odprawienie pięciu Mszy św. /w dowolnym czasie/ w intencjach Parafii Medjugorie jako pokrycie kosztu rekolekcji, które będą prowadzić.


Na pielgrzymkę należy zabrać:

celebret, albę, stułę, Pismo Święte,  ubiór kapłański – sutanna lub zakonny – habit /wyjazd jest do miejsc świętych/, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne,  latarkę,  radio UKF ze słuchawkami o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz /można również zakupić na miejscu za ok. 5 euro/ w celu odbioru tłumaczenia rekolekcji i Mszy św. na język polski,  paszport ważny co najmniej 3 miesiące.

Do wyjazdu konieczny jest paszport!!!

Jeżeli występują przewlekłe schorzenia bardzo prosimy o zgłoszenie w celu rozszerzenia ubezpieczenia o choroby przewlekłe.

Dla Kapłanów z dalszych części Polski będziemy rezerwować noclegi w Krakowie z 30.06/01.07 i 16/17 lipca, czyli przed wyjazdem i po przyjeździe z pielgrzymki, tak aby mogli spokojnie bez większego zmęczenia uczestniczyć w pielgrzymce.

Ze względu na rezerwacje hoteli bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się do 20 lutrgo 2018 r.

Do pielgrzymki będziemy przygotowywać się poprzez 33-dniowe Rekolekcje z Książki „Oto Matka Twoja”. Prosimy aby wszyscy uczestnicy pielgrzymki rozpoczęli te Maryjne Rekolekcje indywidualnie od 30 maja 2018 r., a zakończymy je wspólnie Aktem Zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi 1 lipca 2018 r. w Sanktuarium MB Ludźmierskiej.

Każdy Kapłan otrzyma książkę „Oto Matka Twoja” bezpłatnie.

Bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się w celu zapewnienia dobrej organizacji wyjazdu, Kapłani, którzy mogą otrzymać pozwolenie dopiero w drugiej połowie czerwca prosimy o zgłoszenie się wcześniejsze i rozpoczęcie Rekolekcji 33-dniowych również od 30 maja 2018 r.

Przy zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, adres zameldowania oraz adres korespondencyjny, numer pesel, numer dowodu osobistego lub paszportu, telefon kontaktowy oraz adres Parafii 

Koszt części drugiej – “Grecja – śladami św.Pawła” 390 euro ( lub 1700 zł)

Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia:

Ewa – tel. 538-194-694,

mail: salkhoch@wp.pl,

www.fundacja-zlota-roza.pl

 

Wpłaty:

700 zł – do 20 lutego 2018 r. - Są jeszcze wolne miejsca, można się zgłaszać.  SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !!!

1000 zł – 30 maja 2018 r.


Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Dar dla Fundacji”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

 

 

 

ZAŁĄCZNIK - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM REKOLEKCJI:


XXIII MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW

Temat spotkania brzmi:

                         Żyć Bożym słowem

„Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma” (Łk 24, 45)


                        „W szkole Matki Bożej“


PROGRAM REKOLEKCJI


2 lipca 2018, poniedziałek

16.00 – 18.00 Zgłoszenia uczestników (żółty budynek za kościołem)

18.00 POCZĄTEK REKOLEKCJI Modlitwa różańcowa, Msza św., modlitwa o uzdrowienie i tajemnice chwalebne Różańca św.

3 lipca 2018, wtorek

09.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

09.30 Wykład, modlitwa

12.00 Przerwa (Adoracja w ciszy)

15.30 Wykład, modlitwa

18.00 Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)

22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

4 lipca 2018, środa

09.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

09.30 Wykład, modlitwa

12.00 Przerwa (adoracja w ciszy)

15.30 Wykład, modlitwa , modlitwa

18.00 Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)

5 lipca 2018, czwartek

06.00 Różaniec na Górze Objawień

10.00 Wykład, modlitwa

12.00 Przerwa (adoracja w ciszy)

15.30 Wykład, modlitwa

18.00 Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu)

6 lipca 2018, piątek

06.00 Droga Krzyżowa na górze Križevac, Spowiedź

15.30 Modlitwa, rozważanie

18.00 Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Krzyża Pańskiego)

7 lipca 2018, sobota

08.30 Przejście na grób o. Slavka Barbaricia OFM, modlitwa

09.00 Wymiana doświadczeń, świadectwa

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI – MSZA ŚW. O 11.00


Koordynatorem rekolekcji jest o. Marinko Šakota.

Wykładowcą jest o. Ante Vučković O

. Ante Vučković, OFM, urodził się w 1958 roku w Sinju, w licznej rodzinie. Jest członkiem prowincji franciszkańskiej Najświętszego Odkupiciela, której siedzibą jest Split. Seminarium i liceum klasyczne ukończył w Sinju, a teologię w Makarskiej i Zagrzebiu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 roku. Po odbyciu służby kapelana w Metkoviciu i Monachium, studiował filozofię w Monachium i w Rzymie, gdzie obronił pracę doktorską poświęconą problemowi słuchania w filozofii Martina Heideggera. Wykładał filozofię na Uniwersytecie Papieskim Antonianium w Rzymie oraz na tzw. Teologii Franciszkańskiej, uczelni w Makarskiej. Dziś jest profesorem na Katolickim Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Splicie. Wykłada również na Katedrze Filozofii tejże uczelni. Prowadzi ćwiczenia duchowe, rekolekcje i zajęcia odnowy duchowej. Jest opiekunem i kierownikiem duchowym. Wydał kilka książek. Publikuje w czasopismach fachowych i popularnych.

Logowanie

Aktualności

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków