Roman Krawczyk

Pielgrzymki 2019

Pielgrzymki 2020


Drukuj
artykuł

R W A N D A /AFRYKA/

Rekolekcje dla polskich Kapłanów u stóp Matki Bożej w Kibeho

KAPŁAŃSTWO I MARYJA

ZAPRASZAMY SĄ JESZCZE 4 WOLNE MIEJSCA!!!

17 – 27.10.2018 r. /11 dni/


Program pielgrzymki:

Rwanda – malutkie państwo w środkowo – wschodniej Afryce. Graniczy z Kongiem, Tanzanią, Ugandą i Burundi. Rwanda jest górzystym krajem, skąd wziął się przydomek „Kraj tysiąca wzgórz”, ze stosunkowo bujną i urozmaiconą roślinnością. W ciągu roku piękne, wysoko świecące słońce tropików grzeje bardzo umiarkowanie dzięki wysokości terenu i zmiennym wiatrom. Klimat jest zwykle łagodny. Średnie temperatury mieszczą się między 24 a 27C. Ze względu na piękno kraj nazywa się również „Szwajcarią Afrykańską”. Rwanda należy do najuboższych krajów na świecie. Ludzie żyją w większości z rolnictwa i hodowli. Historia chrześcijaństwa w Rwandzie zaczyna się wraz z osiedleniem się pierwszych misjonarzy ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki(Ojcowie Biali) w Save, 2 lutego 1900 r. Przez lata Kościół katolicki w tym kraju tak bardzo się rozwinął, że często wspominano o tym procesie jako o tornadzie Ducha Świętego.

Dzień 1 – 17 października 2018 r. /środa/

Zbiórka godz. 4:00 na lotnisku w Krakowie w Kaplicy na Lotnisku, Msza św, a następnie odprawa i o 6.35 wylot do Rwandy z przesiadką w Amsterdamie. Przylot do Kigali wieczorem o 19.30. Kolacja, nocleg w Kigali.

Dzień 2 – 18 października 2018 r. /czwartek/

Po śniadaniu zwiedzanie Kigali. Nocleg w Kigali. Kigali należy do najbezpieczniejszych i przyjaznych afrykańskich stolic. Kigali jest największym miastem Rwandy. Położone jest w centrum państwa. Od uzyskania niepodległości przez kraj w 1962 stanowi jego największy ośrodek ekonomiczny, kulturalny i transportowy.

Dzień 3 – 19 października 2018 r. /piątek/

Wczesnym rankiem udamy się do Parku Akagera (dzikie zwierzęta). Jadąc busem będziemy mogli spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuge. Nocleg w Kigali. Akagera Park Narodowy jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Rwandzie, W parku znajduje się szereg zwierząt, między innymi: bawoły, słonie, zebry, żyrafy, szympansy, cętkowane hieny, lamparty, lwy, hipopotamy, krokodyle i wiele innych. W Parku można zobaczyć ponad 500 gatunków ptaków.

Dzień 4-5-6 – 20-22 października 2018 r. /sobota, niedziela, poniedziałek/

Po śniadaniu pojedziemy w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów. Pierwsze pojedziemy do Ośrodka Misyjnego Sióstr od Aniołów w Nyakinama pod Ruhengeri na obiad. Zobaczymy pracę Sióstr w Przychodni. Następnie pojedziemy do Ruhondo Remery, ośrodka rekolekcyjnego Foyer de Charite gdzie ks.Zdzisław Żywica rozpocznie Rekolekcje dla Polskich Kapłanów. Ks.Zdzisław Żywica MIC jest doświadczonym, wspaniałym rekolekcjonistą.  

2 lata wcześniej musieliśmy rezerwować termin tych rekolekcji, aby mógł poprowadzić je ks. Zdzisław Żywica, tak dużo prowadzi różnych rekolekcji. Szczególnie dla Kapłanów z Rwandy, Ugandy i innych krajów.

Dzień 7 – 23 października 2018 r. /wtorek/

Rekolekcje zostaną zakończone Mszą św. Następnie po śniadaniu udamy w drogę do Kibeho. Po drodze zobaczymy Kościół w Sawe, gdzie była pierwsza parafia w Rwandzie , wstąpimy do Ruhango do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959r), oraz w sierocińcu (żywy pomnik po wizycie Jana Pawła II). Nocleg i kolacja w Kibeho.

Dzień 8 - 9 – 24 - 25 października 2018 r. /środa, czwartek/

Przez dwa kolejne dni Kapłani będą mogli zapoznać się z orędziami Matki Bożej przekazanej w Kibeho, w miarę możliwości spotkać się z Natali –jedną z osób widzących, która mieszka w Kibeho, oraz zapoznać się z miejscem w którym Matka Boża objawiała się. Będzie również czas wolny na indywidualne spotkanie w modlitwie z Matką Bożą. Udamy się również do Fabryki herbaty gdzie zobaczymy cały proces produkcyjny oraz przepiękne tereny plantacji herbaty W Kibeho wszystko zaczęło się 28 listopada 1981 r., kiedy uczennica szkoły średniej w Kibeho, Alphonsine Mumureke, ujrzała – jak utrzymywała – Panią niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”. Dziewica Maryja wybrała na miejsce objawień Kibeho, aby przekazać całemu światu ważne i pilne orędzie. 29 czerwca 2001 r. w katedrze w Gikongoro bp Misago w obecności Episkopatu i nuncjusza papieskiego ogłosił uznanie przez Kościół objawień w Kibeho. W oficjalnym dokumencie potwierdzono, że orędzie łączy naukę Pisma Świętego z Tradycją Kościoła, a o wizjonerkach i ich zachowaniu w czasie widzeń nie można powiedzieć niczego, co byłoby sprzeczne z wiarą lub moralnością. Wskazywano na wielkie owoce duchowe objawień. „Niech Kibeho – stwierdził wtedy bp Misago – stanie się uprzywilejowanym miejscem nawróceń, zadośćuczynienia za grzechy świata oraz pojednania; miejscem spotkania tych, którzy ulegli rozproszeniu oraz tych, którzy umiłowali cnoty współczucia i braterstwa bez granic; miejscem przypominającym Ewangelię Krzyża”.

Dzień 10 – 26 października 2018 r. /piątek/

Po śniadaniu w Kibeho przejazd do Kigali. Zakupy w Kigali. Wieczorem przejazd na lotnisko w Kigali. Odlot o 20.15 do Amsterdamu.

Dzień 11 – 27 października 2018 r. /sobota/

Przylot rano do Amsterdamu, spacer po Amsterdamie Msza św. dziękczynna. O 20.35 wylot do Krakowa a o 22.30 przylot.

ŚWIADCZENIA:

Przelot samolotem , przejazd busem w Rwandzie, noclegi w pokojach 1, 2, -osobowych, Śniadania, obiady, kolacje, opiekę pilota i przewodnika, codzienna Msza św., ubezpieczenie w Generali, bilety wstępu do Parku Narodowego oraz innych obiektów.

INFORMACJE DODATKOWE:

1. Jedynym obowiązkowym szczepieniem jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce /szczepienie ważne 10 lat/ Tylko Kapłani do 60 roku życia. Powyżej nie obowiązuje.

2. koszt wizy Rwandyjskiej – 30 USD - koszt dodatkowy

3. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania się do wyjazdu każdy Kapłan otrzyma indywidualnie

4. Grupa będzie liczyć do 16 osób.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.

Cena:

4400 zł + 870 $


Dla Kapłanów, którzy będą pragnąć uczestniczyć w pielgrzymce, a nie będą posiadali możliwości finansowych w pełni pokryć koszty pielgrzymki będziemy szukać sponsorów w miarę naszych możliwości. Dlatego prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się abyśmy mogli jak najlepiej przygotować pielgrzymkę.

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

 

mail: salkhoch@wp.pl

www.fundacja zlota roza.pl

Terminy wpłat:można w całości złotówki lub:

 

I zaliczka – 4400 zł do 1 sierpnia 2018 r.

II wpłata - 870 $ - 18 października 2018r. - po przylocie do Kigali

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Rwanda - Kapłani”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Rekolekcje odbywać się będą w znajdujący się w Remera-Ruhondo ośrodku rekolekcyjnym wspólnoty Foyer de Charite. Opiekunem, ojcem wspólnoty, jest marianin ks. Zdzisław Żywica, któremu posługa ta została powierzona 14 lat temu. Wspólnota Foyer de Charite – Ogniska Miłości istnieje w Rwandzie od 1968 r. i została założona przez ks. Guya Cleassensa (+2001), którego osobiście poznał obecny jej opiekun. Ogniska Miłości obecne na całym świecie (w tym dwie wspólnoty w Polsce) powstały dzięki Marcie Robin (1902-1981), której Jezus powiedział: „To dzieło będzie schronieniem w wielkich nędzach ludzi, którzy przyjdą z nich zaczerpnąć pociechę i nadzieję... niezliczeni grzesznicy przyjdą zewsząd, przyciągnięci przez Moją Matkę i przeze Mnie szukać tutaj uzdrowienia ze swych boleści dzięki Mojemu Boskiemu przebaczeniu. Chcę, żeby dzieło to było jak ognisko promieniujące Światłem, Miłością, Miłosierdziem... jak oaza ożywiająca dusze dobrej woli, dusze zatroskane i zniechęcone, grzeszników zatwardziałych i sceptycznych... Dom Mojego Serca otwarty dla wszystkich...”. W Rwandzie nawiedzonej w 1994 r. wojną, rola Ogniska jest szczególna. Dlatego też odbywają się tutaj terapie indywidualne dla poranionych przez to doświadczenie. Ponadto przez cały rok ośrodek służy wszystkim pragnącym odbyć rekolekcje indywidualne, zwłaszcza misjonarzom pracującym w Rwandzie, czy sąsiadujących Ugandzie, Kongo i Burundi. Codziennie prowadzona jest również katecheza dla dorosłych, a w ramach programu „Odpowiedzialne rodzicielstwo” odbywają się kursy naturalnego planowania rodziny. Ze względu na bogatą ofertę ośrodka i jego malownicze położenie w ciągu całego roku jest on także miejscem spotkań wspólnot zakonnych posługujących w Rwandzie, czy też katechistów poszczególnych parafii.

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków