Roman Krawczyk

Pielgrzymki 2019

Pielgrzymki 2020


Drukuj
artykuł

R W A N D A /AFRYKA/

37 ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W KIBEHO

ZAPRASZAMY JEST JESZCZE KILKA WOLNYCH MIEJSC!!!


21.11. – 01.12.2018 r. /11 dni/

Program pielgrzymki:

Rwanda – malutkie państwo w środkowo – wschodniej Afryce. Graniczy z Kongiem, Tanzanią, Ugandą i Burundi. Rwanda jest górzystym krajem, skąd wziął się przydomek „Kraj tysiąca wzgórz”, ze stosunkowo bujną i urozmaiconą roślinnością. W ciągu roku piękne, wysoko świecące słońce tropików grzeje bardzo umiarkowanie dzięki wysokości terenu i zmiennym wiatrom. Klimat jest zwykle łagodny. Średnie temperatury mieszczą się między 24 a 27C. Ze względu na piękno kraj nazywa się również „Szwajcarią Afrykańską”. Rwanda należy do najuboższych krajów na świecie. Ludzie żyją w większości z rolnictwa i hodowli. Historia chrześcijaństwa w Rwandzie zaczyna się wraz z osiedleniem się pierwszych misjonarzy ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki(Ojcowie Biali) w Save, 2 lutego 1900 r. Przez lata Kościół katolicki w tym kraju tak bardzo się rozwinął, że często wspominano o tym procesie jako o tornadzie Ducha Świętego.

Dzień 1 – 21 listopada 2018 r. /środa/

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, o godz. 3.15 w Kaplicy na Lotnisku, Msza św a następnie odprawa i o 6.00 wylot do Rwandy z przesiadką w Amsterdamie. Przylot do Kigali o 19.05. Zakwaterowanie w Kigali.

Dzień 2 – 22 listopada 2018 r. /czwartek/

Wyjazd w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów. Następnie pojedziemy do Ruhondo Remery, ośrodka rekolekcyjnego Foyer de Charite. Następnie udamy się do Ośrodka Misyjnego Sióstr od Aniołów w Nyakinama pod Ruhengeri na nocleg.

Dzień 3 – 23 listopada 2018 r. /piątek/

Po porannej Mszy św. zobaczymy pracę Sióstr w Przychodni. Jeżeli będzie możliwość odwiedzimy robotników pracujących w Przychodni i zobaczymy ich warunki życia. Powrót do Kigali na nocleg.

Dzień 4 – 24 listopada 2018 r. /sobota/

Wczesnym rankiem udamy się do Parku Akagera (dzikie zwierzęta). Jadąc busem będziemy mogli spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuge. Nocleg w Kigali. Akagera Park Narodowy jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Rwandzie, W parku znajduje się szereg zwierząt, między innymi: bawoły, słonie, zebry, żyrafy, szympansy, cętkowane hieny, lamparty, lwy, hipopotamy, krokodyle i wiele innych. W Parku można zobaczyć ponad 500 gatunków ptaków.

Dzień 5 – 25 listopada 2018 r. /niedziela/

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rwandy – Kigali oraz okolic.. Msza św. Nocleg w Kigali Kigali należy do najbezpieczniejszych i przyjaznych afrykańskich stolic. Kigali jest największym miastem Rwandy. Położone jest w centrum państwa. Od uzyskania niepodległości przez kraj w 1962 stanowi jego największy ośrodek ekonomiczny, kulturalny i transportowy.

Dzień 6 – 26 listopada 2018 r. /poniedziałek/

Wczesnym rankiem Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kibeho zatrzymując się po drodze w Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959r), oraz w sierocińcu (żywy pomnik po wizycie Jana Pawła II). Nocleg w Kibeho.

Dzień 7 – 27 listopada 2018 r. /wtorek/

Po śniadaniu wizyta u Polskich Siostr z Lasek prowadzących Ośrodek dla Niewidomych dzieci. Modlitwa w Kaplicy Objawień i zapoznanie się z Objawieniami Matki Bożej. Wieczorem będziemy uczestniczyć w uroczystościach Wigilii 37 Rocznicy Objawień /Msza św., procesja światła, różaniec, prezentacja muzyczna naszego kraju/. Kolacja, nocleg w Kibeho W Kibeho wszystko zaczęło się 28 listopada 1981 r., kiedy uczennica szkoły średniej w Kibeho, Alphonsine Mumureke, ujrzała – jak utrzymywała – Panią niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”. Dziewica Maryja wybrała na miejsce objawień Kibeho, aby przekazać całemu światu ważne i pilne orędzie. 29 czerwca 2001 r. w katedrze w Gikongoro bp Misago w obecności Episkopatu i nuncjusza papieskiego ogłosił uznanie przez Kościół objawień w Kibeho. W oficjalnym dokumencie potwierdzono, że orędzie łączy naukę Pisma Świętego z Tradycją Kościoła, a o wizjonerkach i ich zachowaniu w czasie widzeń nie można powiedzieć niczego, co byłoby sprzeczne z wiarą lub moralnością. Wskazywano na wielkie owoce duchowe objawień. „Niech Kibeho – stwierdził wtedy bp Misago – stanie się uprzywilejowanym miejscem nawróceń, zadośćuczynienia za grzechy świata oraz pojednania; miejscem spotkania tych, którzy ulegli rozproszeniu oraz tych, którzy umiłowali cnoty współczucia i braterstwa bez granic; miejscem przypominającym Ewangelię Krzyża”.

Dzień 8 – 28 listopada 2018 r. /środa/- 37 Rocznica Objawień

Po śniadaniu dalszy ciąg uroczystości , Msza św. odpustowa, zwiedzanie Kibeho, droga krzyżowa. Nocleg w Kibeho.

Dzień 9 – 29 listopada 2018 r. /czwartek/

Po śniadaniu udamy się do Fabryki herbaty gdzie zobaczymy cały proces produkcyjny oraz przepiękne tereny plantacji herbaty. Następnie wracając na nocleg do Kigali zobaczymy Kościół w Sawe, gdzie była pierwsza parafia w Rwandzie, w Butare zatrzymamy się na dobrą kawę, gdzie będzie można również zakupić, później pojedziemy do Ruhango do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Powrót do Kigali - nocleg.

Dzień 10 – 30 listopada 2018 r. /piątek/

Dzisiaj jeszcze zwiedzanie stolicy Rwandy – Kigali oraz zakupy. Wieczorem przejazd na lotnisko w Kigali. O godz. 20.15 odlot do Amsterdamu.

Dzień 11 – 01 grudnia 2018 r. /sobota/

Przylot do Amsterdamu rano o 6.00 godz. następnie o 13.50 wylot do Krakowa i o 15.45 przylot do Krakowa. Msza św. dziękczynna na zakończenie pielgrzymki w Kaplicy Lotniskowej.

ŚWIADCZENIA:

Przelot samolotem , przejazd busem w Rwandzie, noclegi w pokojach 1, 2, -osobowych, Śniadania, obiady, kolacje, opiekę pilota i przewodnika oraz Kapłana, codzienna Msza św., ubezpieczenie w Generali, bilety wstępu do Parku Narodowego oraz innych obiektów. . Osoby które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela ,

INFORMACJE DODATKOWE:

1. Jedynym obowiązkowym szczepieniem jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce /szczepienie ważne 10 lat/

2. koszt wizy Rwandyjskiej – 30 USD - koszt dodatkowy

3. Osoby mające „Adopcję Serca” będą mogły spotkać się ze swoimi dziećmi adoptowanymi w Rwandzie.

4. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania się do wyjazdu każda osoba otrzyma indywidualnie

5. Grupa może liczyć max. do 16 osób.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.

Cena:

4400 zł + 950 $

Cena przy min. 10 osobach

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

mail: salkhoch@wp.pl

www.fundacja zlota roza.pl

Terminy wpłat:

I zaliczka – 3000 zł  do 1 sierpnia 2018 r.

II zaliczka – 1400 zł do 1 października 2018 r.

III wpłata - 950 $ - po przylocie do Kigali we własnym zakresie

Wpłaty proszę dokonywać z dopiskiem: „Rwanda”

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ BNP Paribas

Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków