Pielgrzymki 2019

Pielgrzymki 2020


Drukuj
artykuł

Pielgrzymka do Włoch

o.Matteo, ks.Dolindo,Modlitwa z Bratem COSIMO ,

Odpust św. Rity

14 – 25.05.2019 r. / 12 dni /

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1 – 14 maja 2019 r. / wtorek/

Zbiórka- Kraków - godz. 6.00 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a o 6.30 godz. odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę w Kaplicy św.Faustyny w dolnej Bazylice Miłosierdzia Bożego. Następnie pojedziemy na nocleg w okolicach Tarvisio we Włoszech.

Dzień 2 – 15 maja 2019 r. / środa/

Po śniadaniu przejazd do Padwy. Głównym obiektem w mieście jest Bazylika św. Antoniego. Przepięknym również miejscem jest Sanktuarium św. Leopolda Mandića /Apostoła Sakramentu Pojednania/ gdzie będziemy mieć Mszę św. Następnie udamy się do Loreto, nawiedzenie Bazyliki i Sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone NMP w którym jest .„Święty Domek” Matki Bożej, przez wiele wieków prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa. Nocleg w Loreto.

Dzień 3 – 16 maja 2019 r. / czwartek/

Po śniadaniu pojedziemy do Sanktuarium w Gran Sasso gdzie znajduje się grób. Św. Gabriela Possentiego, którego kochają studenci, ale i jest obiektem westchnień kobiet, patronem księży i młodzieży. Ten święty uśmiechu nigdy nie odmawia pomocy. Włosi mówią, że to wyjątkowo skuteczny święty. Przy tym młody i piękny. Na ołtarze wyniósł go w 1920 r. papież Benedykt XV. W 1859 roku Wiktor Emanuel, ówczesny król Sardynii i Piemontu, przyłączył się do Garibaldiego i wojsko piemonckie zaczęło okupować Abruzzię. W tej prowincji studiował wówczas przyszły święty - Gabriel Possenti. Poinformowano go, że żołnierze są w drodze do Isoli by gwałcić, rabować i palić. Wiele rodzin uciekło wówczas do lasów. Żołdacy z łatwością rozbili odział milicji broniący miasta i zaczęli plądrowanie. W mieście Gabriel zastał ponad 20 żołnierzy podkładających ogień pod domy. Widząc jak jeden z napastników ciąga spłakaną dziewczynę za warkocze, Gabriel doskoczył do niego i wyjął mu z kabury rewolwer. „Puść ją natychmiast!” - krzyknął, innemu żołnierzowi wydał zwyczajnie rozkaz: „Rzuć broń na ziemię, ale już!”. Żołnierz posłuchał. Wrzask zaalarmował jednak innych rewolucjonistów. Gabriel rozkazał żołnierzom złożyć broń, dowodzący nimi sierżant zareagował śmiechem. Na ulicy pojawiła się jaszczurka, w świętym obudził się dawny talent łowiecki – nie patrząc nawet w kierunku zwierzęcia odstrzelił głowę gada. Następnie wymierzył w sierżanta i powtórzył rozkaz. Zszokowani żołnierze rzucili broń. Wdzięczni mieszkańcy miasta na rękach odnieśli bohatera do klasztoru. Następnym udamy się do Neapolu do Kościoła św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Nocleg w okolicach Neapolu.

Dzień 4 – 17 maja 2019 r. /piątek/- 

Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Modlitwa przy grobie bł.Bartolo Longo, przejazd na nocleg w okolice Santa Domenica di Placanica.

Dzień 5 – 18 maja 2019 r. / sobota/

Całodzienny pobyt z Bratem Cosima. Droga krzyżowa, różaniec, procesja i błogosławieństwo eucharystyczne, Msza św. modlitwa wstawiennicza brata Cosima za chorych i cierpiących, krótka procesja maryjna zakończona błogosławieństwem. Brat COSIMO FRAGOMENI – jeden z największych współczesnych mistyków, świadek objawień i wielkich cudów Matki Bożej. Maryja wybrała go, aby stał się narzędziem miłości Jej Syna dla zbawienia dusz. Matka Boża obiecała, że w Santa Domenica di Placanica gdzie się objawiła „Bóg otworzy okno na niebo”. Co roku miliony pielgrzymów przybywają i Madonna dello Scogli obdarza łaskami. Po raz pierwszy Matka Boża ukazała się 18-latkowi 11 maja 1968 r Matka Boża powiedziała: „Nie lękaj się, przychodzę z nieba. Jestem Niepokalane Poczęcie, Matka Syna Bożego. Przychodzę prosić cię, abyś zbudował w tym miejscu kaplicę ku mojej czci. Wybrałam to miejsce na mój dom i chcę, by ludzie z różnych krajów przychodzili tu, by się modlić. Pomogę ci, ale doświadczysz trudności i cierpień. Nie lękaj się, ja będę z tobą i wspomogę cię. Pragnę, aby powstało tutaj wielkie centrum duchowe, w którym dusze odnajdą pokój i ukojenie. W tym miejscu Bóg pragnie otworzyć okno ku niebu. Przez moje pośrednictwo chce okazać tu swoje miłosierdzie” Obecnie w Santa Domenica di Placanica, na skale stoi kościół, w którym znajduje się piękny obraz Matki Bożej ze Scoglio (czyli Matki Bożej ze Skały). Miejsce to słynie z licznych łask - uzdrowień i nawróceń. W jakiś czas po objawieniach, wytrysnęło tam także źródełko - symbol życia. To dlatego Santa Domenica di Placanica nazywana jest „włoskim Lourdes”. Cosimo obecnie jest tercjarzem franciszkańskim. Na co dzień mieszka w pobliżu sanktuarium. Prowadzi życie pustelnicze. W czasie prowadzonych przez niego modlitw, często dochodzi do licznych uzdrowień. Wieczorem powrót na nocleg w pobliżu wioski.

Dzień 6 – 19 maja 2019 r. / niedziela/

Po śniadaniu pojedziemy do Bari. Zobaczymy piękną Katedrę z relikwiami św. Mikołaja w krypcie pod ołtarzem głównym. Krypta to również sanktuarium w którym odbywają się nabożeństwa w obrządku wschodnim. Za ołtarzem głównym znajduje się sarkofag Królowej Bony. Następnie udamy się do Monte San’t Angelo na nocleg.

Dzień 7– 20 maja 2019 r. / poniedziałek/

Rano Msza św. w Grocie Św.Michała Archanioła w Monte San’t Angelo. Później po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo nawiedzenie grobu i innych miejsc związanych z życiem św.o.Pio. Powrót na nocleg do Monte San’t Angelo..

Dzień 8 – 21 maja 2019 r. / wtorek/

Po śniadaniu pojedziemy do Agnone – kościół o.o. Kapucynów z relikwiami Ojca Matteo da Agnone następnie do Serracapriola, gdzie prochy o. Matteo znajdują się w prezbiterium kościoła. Tutaj będziemy przeżywać Mszę św. za wstawiennictwem o.Matteo. Kapucyn o. Matteo zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz - 400 lat później - dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Zakonnik o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Sługa Boży Mateusz z Agnone zmarł właśnie 31 października, tego dnia promowany jest w sposób szczególny jego kult, w dacie jego „narodzin dla nieba”. Demony twierdzą, że to bardzo psuje im ich święto. Kiedy o. Cipriano de Meo - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o.Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: "Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia". „Od momentu wszczęcia procesu beatyfikacyjnego ojca Matteo, co miało miejsce 19 czerwca 1996 r., zaczęły dziać się niewytłumaczalne rzeczy – uwolnienia od złego ducha i uzdrowienia fizyczne. Ponadto osoby modlące się przy grobie ojca Matteo nieraz przykładają do jego tablicy zdjęcia osób bliskich, a te nierzadko przyklejają się do niej niczym magnes. (…) Ks. Galullo, który tam posługuje, twierdzi, że przyssanie się jakiegoś zdjęcia do grobu ojca Matteo to znak, że Sługa Boży bierze tę osobę pod osobistą opiekę. Demony nazywają o.Matteo „pułkownikiem Matki Bożej”. W 2002 roku zebrane dokumenty przesłano do Stolicy Apostolskiej. Przejazd na nocleg do Cascia.

Dzień 9 – 22 maja 2019 r. / środa/

Dzisiaj będziemy uczestniczyć w uroczystościach odpustowych związanych ze św.Ritą. Zobaczymy piękne orszaki przedstawiające czasy kiedy żyła św.Rita, uroczysta Msza św. z poświęceniem Róż i specjalnym błogosławieństwem Biskupa. Po zakończeniu uroczystości pojedziemy również do Roccaporeny gdzie urodziła się i mieszkała św. Rita. Na nocleg przejedziemy w pobliże Asyżu

Dzień 10 – 23 maja 2019 r. / czwartek/

Po śniadaniu przejazd do Asyżu. W Asyżu – nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka oraz św. Klary, a także innych miejsc związanych z życiem tych świętych. Msza św. w Asyżu. Przejazd na nocleg.

Dzień 11 – 24 maja 2019 r. / piątek/

Po śniadaniu pojedziemy do Montichiari – Maryi - Róży Mistycznej /Rosa Mystica/, gdzie zapoznamy się z objawieniami jakie miała Pierrina Gilli. Biskup Brescii, ks. Giulio Sanguinetti 15 sierpnia 2000 roku uznał kult Matki Bożej w Montichiari. W tym miejscu odprawimy drogę krzyżową w intencji kapłanów oraz przeżyjemy Mszę św. Przejazd na nocleg.

Dzień 12 – 25 maja 2019 r. / sobota/

Po śniadaniu udamy się do Maria Worth nad Jez. Worthersee do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Austrii gdzie będziemy dziękować za wszystkie otrzymane łaski na ostatniej Mszy św. na naszej pielgrzymce. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

Autokar kl. Turystycznej , Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w TU Generali, ( Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.) Noclegi ( pokoje 2,3,4 os.) ,Wyżywienie codziennie śniadanie i obiadokolacja. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie, przewodnicy miejscowi, bilety wstępu, opieka pilota, Opieka Kapłana – codzienna Msza św.,

Zabieramy ze sobą m.in.;

ważny paszport lub dowód osobisty, lekarstwa - które przyjmujemy, wygodne obuwie, nakrycie głowy, zdrowotną kartę EKUZ - wyrobienie jej w NFZ we własnym zakresie.

Prosimy o stosowny ubiór podczas Mszy św. oraz przebywania w świętych miejscach: nieprzezroczyste ubrania, spódnice i sukienki bez rozcięć, poniżej kolan, bluzki dłuższe zakrywające pośladki, bez dużych dekoltów oraz nie na szelkach i ramiączkach, spodnie długie, nieobcisłe.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Cena: 720 zł + 470 euro

Informacje i zapisy :

tel. 538-194-694

tel. 694 - 867- 207

salkhoch@wp.pl

www.fundacja-zlota-roza.pl

Termin wpłat:

Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer dokumentu i data ważności, telefon kontaktowy

I zaliczka – 720 zł – wpłata na konto Fundacji - ZAPRASZAMY!

II wpłata – 470 euro – zabieramy ze własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Włochy”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Brat COSIMO Ks.Dolindo
Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków