Pielgrzymki 2020

Pielgrzymki 2021


Drukuj
artykuł

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Włochy w maryjnym miesiącu maju –

z Maryją i różańcem przez Włochy

dla uczczenia 100-nej rocznicy urodzin

św.Jana Pawła II

09 – 20.05.2020 r. / 12 dni /

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1 – 09 maja 2020 r. / sobota/

Zbiórka- Kraków - godz. 6.00 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a o 6.30 godz. odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę w Kaplicy św.Faustyny w dolnej Bazylice Miłosierdzia Bożego. Następnie pojedziemy na nocleg w Treviso.

Dzień 2 – 10 maja 2020 r. / niedziela/

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Monte Berico które w 1991 r. nawiedził św.Jan Paweł II . Początki sanktuarium związane są z objawieniami Matki Bożej na wzgórzu, na którym teraz wznosi się kompleks budowli. Zapiski historyczne głoszą, że Maryja objawiła się dwukrotnie ubogiej kobiecie, Vincenzie Pasini, 7 marca 1426 i 1 sierpnia 1428[1]. W Vicenzie szalała wówczas dżuma. Głównym przesłaniem objawienia było polecenie, aby na wzgórzu pobudować kościół ku czci Matki Bożej. Wtedy epidemia miała ustać. Mieszkańcy Vicenzy nie od razu uwierzyli kobiecie. Podobnie władze kościelne. Dopiero wzmożenie się zarazy oraz powtórne objawienie przyczyniły się do tego, że pobudowano kościół. Świątynia została powierzona 2 listopada 1429 Zakonowi św. Brygidy. 31 maja 1435 kościół przeszedł pod opiekę serwitów. Musieli oni opuścić sanktuarium w 1866, ale powrócili tu w 1875 na prośbę władz miasta. Zakonnicy pracują tu do tej pory. Następnie pojedziemy do Spiazzi do Sanktuarium Madonna Della Corona. Klasztor i kaplica poświęcona Matce Bożej z Góry Baldo istniały w tym miejscu od 1200 roku. W 1982 roku Sanktuarium otrzymało tytuł "Bazyliki Mniejszej" a w kwietniu 1988 papież Jan Paweł II odbył pielgrzymkę do Sanktuarium i modlił się przed figurą Piety. Do Sanktuarium dojdziemy odprawiając Drogę Krzyżową lub podjedziemy małym lokalnym autokarem. Sanktuarium sprawia wrażenie jakby było zawieszone na skale. Msza św. w Sanktuarium. Nocleg w okolicy Jez.Garda.

Dzień 3 – 11 maja 2020 r. / poniedziałek/

Po śniadaniu pojedziemy do Caravaggio gdzie znajduje się sanktuarium maryjne Santa Maria del Fonte (Święta Maryja od Źródła). 26 maja 1432 r Giovanetta Varioli młoda wieśniaczka bardzo źle traktowana przez męża zobaczyłam Maryję która powiedziała jej, że Jezus jest bardzo rozgniewany z powodu tego, co dzieje się wśród ludzi. Wzywała do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Poleciła też wybudować kaplicę w miejscu, gdzie się ukazała. Interwencje dziewczyny zaowocowały pokojem i pojednaniem. Jako widzialny znak swojej obecności Matka Boża pozostawiła tryskające kryształowo czystą wodą źródło. Woda ze źródełka zasłynęła wieloma cudami. Św. Karol Boromeusz polecił wznieść świątynię w Caravaggio, gdzie czczona jest Matka Boża od Źródła. Nad tym cudownym źródłem, które jest w podziemiu w centrum kościoła, znajduje się tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Pomiędzy źródłem, a ołtarzem z tabernakulum umieszczono figury przedstawiające scenę rozmowy Maryi z klęczącą przed Nią Giovanettą. Matka Boża, z jedną ręką zwróconą do źródła, a z drugą uniesioną ku tabernakulum, zdaje się wskazywać na Jezusa i mówić: W Tobie jest źródło życia. Następnie pojedziemy do Montichiari – Maryi - Róży Mistycznej /Rosa Mystica/, gdzie zapoznamy się z objawieniami jakie miała Pierrina Gilli. Biskup Brescii, ks. Giulio Sanguinetti 15 sierpnia 2000 roku uznał kult Matki Bożej w Montichiari. W tym miejscu odprawimy drogę krzyżową w intencji kapłanów oraz przeżyjemy Mszę św.  Dzień zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Le Grazie. W sanktuarium znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Kiedy w 1399 Mantuę nawiedziła epidemia dżumy uznano, że zaraza ustąpiła przez wstawiennictwo Madonny. Tutaj pielgrzymowali m.in. cesarz Karol V Habsburg i papież Pius II. Nocleg w okolicy Modeny.

Dzień 4 – 12 maja 2020 r. /wtorek/

Po śniadaniu pojedziemy do Loreto, nawiedzenie Bazyliki i Sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone NMP w którym jest .„Święty Domek” Matki Bożej, przez wiele wieków prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa. Msza św . w Bazylice. Pójdziemy również na Cmentarz gdzie są pochowani nasi polscy żołnierze. Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej obchodzone jest 10 grudnia. Data ta upamiętnia cudowne przeniesienie Domku do Loreto. Miało to miejsce w 1294 roku. Zgodnie z tradycją przeniesienia mieli dokonać aniołowie, by uchronić tę pamiątkę Wcielenia przed muzułmanami. W nocy z 9 na 10 grudnia Domek stanął na dzisiejszym miejscu, o czym w mistycznym widzeniu został poinformowany eremita Paweł, który z kolei zawiadomił władze kościelne. Ze względu na to cudowne przeniesienie, Benedykt XV w 1920 roku ogłosił Matkę Bożą Loretańską Patronką Lotników. W stulecie tego wydarzenia Sanktuarium Loretańskie obchodzi Rok Jubileuszowy. Potrwa on od 8 grudnia bieżącego roku do 10 grudnia 2020 r. 8 grudnia 2019 r nastąpi otwarcie Świętych Drzwi w Loreto. Nocleg w jednej z miejscowości nadmorskich.

Dzień 5 – 13 maja 2020 r. / środa/

Po śniadaniu przejazd do Pompei. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Modlitwa przy grobie bł.Bartolo Longo. Nocleg w okolicy Pompei.

Dzień 6 – 14 maja 2020 r. / czwartek/

Po śniadaniu udamy się do Neapolu do Kościoła św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Następnie udamy się do Monte San’t Angelo na nocleg w Hotelu Albergo Casa Del Pellegrino bezpośrednio przylegającym do Groty św.Michała Archanioła

Dzień 7– 15 maja 2020 r. / piątek/

Rano Msza św. w Grocie Św.Michała Archanioła w Monte San’t Angelo. Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo nawiedzenie grobu i innych miejsc związanych z życiem św.o.Pio. Powrót na nocleg do Monte San’t Angelo do Hotelu Albergo Casa Del Pellegrino.( dwa noclegi w tym samym hotelu)

Dzień 8 – 16 maja 2020 r. / sobota/

Po śniadaniu modlitwa w Grocie św.Michała Archanioła, następnie pojedziemy do Agnone – kościół o.o. Kapucynów z relikwiami Ojca Matteo da Agnone następnie do Serracapriola, gdzie prochy o. Matteo znajdują się w prezbiterium kościoła. Tutaj będziemy przeżywać Mszę św. za wstawiennictwem o.Matteo. Kapucyn o. Matteo zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz - 400 lat później - dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Zakonnik o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Sługa Boży Mateusz z Agnone zmarł właśnie 31 października, tego dnia promowany jest w sposób szczególny jego kult, w dacie jego „narodzin dla nieba”. Demony twierdzą, że to bardzo psuje im ich święto. Kiedy o. Cipriano de Meo - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o.Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: "Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia". „Od momentu wszczęcia procesu beatyfikacyjnego ojca Matteo, co miało miejsce 19 czerwca 1996 r., zaczęły dziać się niewytłumaczalne rzeczy – uwolnienia od złego ducha i uzdrowienia fizyczne. Ponadto osoby modlące się przy grobie ojca Matteo nieraz przykładają do jego tablicy zdjęcia osób bliskich, a te nierzadko przyklejają się do niej niczym magnes. (…) Ks. Galullo, który tam posługuje, twierdzi, że przyssanie się jakiegoś zdjęcia do grobu ojca Matteo to znak, że Sługa Boży bierze tę osobę pod osobistą opiekę. Demony nazywają o.Matteo „pułkownikiem Matki Bożej”. W 2002 roku zebrane dokumenty przesłano do Stolicy Apostolskiej. Następnym miejscem które nawiedzimy to będzie Manopello - Sanktuarium Świętego Oblicza Pana Jezusa . Nocleg w Hotelu Casa del Pellegrino Manopello. (bezpośrednio przy Sanktuarium).

Dzień 9 – 17 maja 2020 r. / niedziela/

Dzień 9 – 17 maja 2020 r. / niedziela/ - NARODOWA MSZA Św.na Placu św.Piotra Wczesnym rankiem pojedziemy do Rzymu gdzie o 10.30 zjednoczymy się na Mszy św. pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Jak podał polski Episkopat: „Msza św. będzie gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę jego urodzin” “Założeniem przewodnim zorganizowania tego wydarzenia religijnego – napisał bp Miziński – jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka” Dlatego zmieniając program dołączymy do tej Mszy św. Po zakończeniu będzie czas wolny na zwiedzenie Bazyliki św.Piotra. Nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 10 – 18 maja 2020 r. / poniedziałek/ - 100-na Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II

Po śniadaniu pojedziemy do Mentorelli - miejsce modlitwy i wypoczynku Jana Pawła II. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli, jedno z najstarszych miejsc kultu maryjnego w Europie. Znajduje się ono w Górach Prenestyńskich na wysokości 1020 metrów npm. Kościół i klasztor osadzone są na wysuniętej skale na wschodnim stoku góry Guadagnolo (1218 npm.). Rozciąga się stąd niezwykle piękna panorama widokowa, obejmująca obszar kilkudziesięciu kilometrów. Karol Wojtyła modlił się tutaj także na krótko przed rozpoczęciem konklawe, w czasie którego został wybrany Papieżem. Z miejscem tym związana jest historia nawrócenia św. Eustachego w II wieku, który wraz z całą rodziną poniósł męczeńską śmierć za wiarę w Jezusa Chrystusa. Przejazd na nocleg w okolice Asyżu.

Dzień 11 – 19 maja 2020 r. / wtorek/

Po śniadaniu w Asyżu przeżyjemy Mszę św. w Bazylice św.Klary po czym zobaczymy Bazylikę św.Franciszka. Przejazd na nocleg do Treviso.

Dzień 12 – 20 maja 2020 r. / środa/

W drodze powrotnej do Polski zatrzymamy się jeszcze w Maria Worth nad Jez. Worthersee w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Austrii gdzie będziemy dziękować za wszystkie otrzymane łaski na ostatniej Mszy św. na naszej pielgrzymce. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

Autokar , Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w TU Generali, ( Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.) Noclegi ( pokoje 2,3 os.) ,Wyżywienie codziennie śniadanie i obiadokolacja. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie, przewodnicy miejscowi, bilety wstępu, opieka pilota, Opieka Kapłana – codzienna Msza św., Zabieramy ze sobą m.in.; ważny paszport lub dowód osobisty, lekarstwa - które przyjmujemy, wygodne obuwie, nakrycie głowy, zdrowotną kartę EKUZ - wyrobienie jej w NFZ we własnym zakresie.

Prosimy o stosowny ubiór podczas Mszy św. oraz przebywania w świętych miejscach:

nieprzezroczyste ubrania, spódnice i sukienki bez rozcięć, poniżej kolan, bluzki dłuższe zakrywające pośladki, bez dużych dekoltów oraz nie na szelkach i ramiączkach, spodnie długie, nieobcisłe.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Cena: 720 zł + 490 euro

Informacje i zapisy :

tel. 538-194-694

694-867-207

biuro@fundacja-roze-maryi.pl

www.fundacja-roze-maryi.pl

Termin wpłat:

Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer dokumentu, telefon kontaktowy

I wpłata - 400 zł - do 10 stycznia 2020 r. - są jeszcze wolne miejsca - ZAPRASZAMY!!!!

II wpłata – 320 zł + 490 euro – zabieramy ze własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "Włochy”:

Fundacja "Róże Maryi" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BNP Paribas

Numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków