Pielgrzymki 2019

Pielgrzymki 2020


Drukuj
artykuł

Pielgrzymka do Medjugorie

Comiesięczne objawienie Matki Bożej Mirjanie

Zesłanie Ducha Świętego

Park Narodowych Jezior Plitwickich,

Dubrownik, Mostar, Blagaj, Szeroki Brieg, Tihalina, Ludbreg

31.05 – 10.06.2019 r. / 11 dni /

Są jeszcze wolne miejsca - ZAPRASZAMY!!!

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień I /31.05.2019 r. – piątek/:

Zbiórka w Krakowie o godz.5.30 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a następnie przejedziemy do Zakopanego na Krzeptówki gdzie ok. 8.00 Mszą św. rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Dalej udamy się na nocleg do Domu Pielgrzyma w Zagrzebiu na Chorwacji.

Dzień II /01.06.2019 r. – sobota/:

Po porannej Mszy św. i po śniadaniu wyruszymy do Plitwic – gdzie zwiedzimy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – Park Narodowy Jezior Plitwickich (16 jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami o łącznej długości 8 km, wpisane na listę UNESCO). Pójdziemy szlakiem gdzie część przejdziemy pieszo, część przepłyniemy statkiem, a część podjedziemy „kolejką” ( dla chętnych). Po tych pięknych przeżyciach udamy się do Medjugorie gdzie przyjedziemy w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III - VI /02.06 – 05.06.2019 r. – niedziela, poniedziałek, wtorek, środa/:

Przez kolejne dni będziemy brać udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym Kościele św. Jakuba; w Adoracji, pójdziemy Drogą Krzyżową na GÓRĘ KRIŻEVAC , wejdziemy także na GÓRĘ OBJAWIEŃ - PODBRDO odmawiając wspólnie różaniec; w miarę możliwości spotkamy się w OAZIE CENACOLO z chłopcami wychodzącymi z narkomani, którzy przekażą swoje świadectwo oraz będziemy mieć wolny czas dla siebie na modlitwę i kontemplację. W niedzielę 02 czerwca będziemy uczestniczyć w comiesięcznym objawieniu Matki Bożej Mirjanie. Będzie również czas na indywidualną modlitwę i skupienie.

Dzień VII /06.06.2019 r. – czwartek/

Po śniadaniu pojedziemy do Dubrownika nazwanego „Perłą Adriatyku”. W Katedrze św. Błażeja odprawiona będzie Msza św., następnie zwiedzanie Dubrownika z przewodnikiem oraz rejs statkiem po Adriatyku wokół Dubrownika. Wyjedziemy także kolejką linową na Górę Syrcz na wysokość 405 metrów n.p.m. gdzie z góry rozciąga się przepiękny, niezapomniany widok na całe miasto. Wieczorem powrót do Medjugorie.

Dzień VIII /07.06.2019 r. – piątek/

Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium w Szerokim Briegu, miejsca w którym zostali zamordowani o.o. Franciszkanie przez komunistycznych partyzantów, aby podczas Mszy św. prosić Męczenników o wstawiennictwo, następnie pojedziemy zwiedzić Mostar. Główną atrakcją Mostaru jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. W czasie wojny w byłej Jugosławii (w 1993 r. ) i starć pomiędzy Bośniakami i Chorwatami, most i starówka Mostaru zostały doszczętnie zburzone. W 2004 roku przy pomocy finansowej UNESCO i Unii Europejskiej most i okoliczne kamienice zostały odbudowane.Wracając do Medjugorie wstąpimy jeszcze do miejscowości Blagaj gdzie zobaczymy Dom Derwiszów w pięknym otoczeniu skał.

Dzień IX /08.06.2019 r. – sobota/

Dzień wolny. Po wieczornym programie i Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy oczekiwać śpiewając i uwielbiając Boga w Wigilię Zesłania Ducha Świętego razem z Matką Bożą Królową Pokoju otrzymania darów oraz łask Ducha Świętego.

Dzień X /09.06.2019 r. – niedziela/

Śniadanie, około południa pojedziemy do Tihaliny /Sanktuarium Maryjne/, gdzie będziemy mieć Mszę św. a następnie udamy się na nocleg do Novigradu na Dobri na Chorwacji.

Dzień XI /10.06.2019 r. – poniedziałek/

Na ostatniej Mszy św. na tej pielgrzymce, która zostanie odprawiona w zabytkowym kościółku będziemy dziękować za wszystkie otrzymane łaski prosząc o dalsze Boże Błogosławieństwo, po czym udamy się jeszcze do Sankturium Krwi Chrystusa w Ludbregu na krótką modlitwę a następnie bezpośrednio w drogę powrotną do Krakowa. Przyjazd późnym wieczorem.

Świadczenia :

Autokar, Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Osoby które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela , noclegi w Domu Pielgrzyma i na kwaterze prywatnej, wyżywienie: śniadania, obiadokolacje. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie, opieka pilota, opieka Kapłana

Zabieramy ze sobą m.in.;

ważny dowód osobisty lub paszport, radio ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski, latarkę, lekarstwa - które przyjmujemy, wygodne obuwie.

Bardzo prosimy o bardzo skromny stosowny ubiór pielgrzymkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

CENA:

550 zł + 260 euro

Dla chętnych wejście do Parku Jezior Plitwickich dodatkowo 20 euro

Informacje i zapisy :

Tel. 538-194-694

Tel. 694- 867-207

Mail: salkhoch@wp.pl

www.fundacja-zlota-roza.pl

Terminy wpłat:

Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer dokumentu i data ważności, telefon kontaktowy.

I wpłata – 300 zł - są jeszcze wolne miejsca - ZAPRASZAMY!!!

II wpłata – pozostałą kwotę – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem "czerwiec”:

Fundacja "Złota Róża" os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków

Bank: BGŻ Paribas

Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440


Logowanie

Aktualności

Facebook Fundacji Złota Róża

© Fundacja Złota Róża   wykonanie: Roman Krawczyk - propages.pl - strony internetowe Kraków